puma x first mile

PUMA X First Mile koleksiyonu

PUMA X First Mile geri dönüştürülebilir koleksiyon

Antrenmanlardan maksimum verimi almanıza yardımcı olmak için tasarlanan PUMA X First Mile koleksiyonu, Toplanan plastik şişelerden üretilen geri dönüştürülmüş iplikten yapılmış ayakkabı ve kıyafetlerden oluşuyor.

Global spor markası PUMA, günümüzün en büyük çevre sorunlarından biri olan ve gezegenin geleceğini tehdit eden plastik atıkların geri dönüşümü için UK merkezli First Mile şirketi ile anlamlı bir iş birliğine imza attı.

PUMA bu iş birliğiyle yeni spor giyim koleksiyonunu tamamı geri dönüştürülebilir atıklardan tasarladı.

İnsan odaklı geri dönüşüm şirketi First Mile, kirliliği azaltmak için plastik atıkları toplarken aynı zamanda sürdürülebilir iş modelleri yaratarak Tayvan, Honduras ve Haiti’deki mikro ekonomilerin güçlenmesine de destek oluyor.

Toplanan plastik atıklar sınıflandırma, temizleme ve parçalama aşamalarından sonra ipliğe dönüştürülerek faydalı ürünlerin üretiminde kullanıyor

İş birliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan PUMA Kurumsal Sürdürülebilirlik Başkanı Stefan Seidel, “Sosyal bir etki yaratacağına inandığımız bu iş birliğiyle sadece 2020 yılında üreteceğimiz ürünler için katı atık sahaları ve okyanuslardan toplanan 40 tondan fazla atığın geri dönüşümünü sağladık.

Piyasaya sürülecek olan, ayakkabı, tişört, şort, pantolon ve ceketlerden oluşan koleksiyonun tamamında %83 ila %100 oranında sürdürülebilir iplik kullanacağız.” dedi.

Antrenman koleksiyonu 21 Şubat 2020’den itibaren tüm PUMA mağazaları ve www.puma.com.tr’de satışa sunuldu.