Cinsellik Konusunda En Tutkulu Burçlar

Cinsellik çoğu zaman bir enerji doğurur. Burçlar ise en az günlük hayat, iş hayatı, duygular ve davranışlarda etkili olduğu kadar cinsellik konusunda da etkilidir. Kişilerin cinsel isteklerini ve davranışlarını etkiler ve yönlendirir. Aslında cinsellik de bireylerin kişiliğinin bir parçasıdır. Aşkta ise bazı kişiler oldukça tutkulu olabilirken bazıları bu kadar tutkulu değildir. İşte burç özelliklerine göre en romantik aşıkların en iyiden en kötüye sıralaması…

Bu liste elbette kötüyü ve iyiyi belirleme üzerine değil, tutkunun miktarına göre yapılmış bir sıralamayı içerir. Bazı burçlar diğerlerine göre çok daha tutkuludur…

1. Akrep burcu ve Cinsellik

Son derece sadık ve koruyucu olan Akrep burçları elbette burç kuşağının en tutkulu burcu. Cinsellik adeta onlar için günlük rutinlerinden biridir ve yatak odası için her zaman enerjileri vardır. Aynı zamanda farklı şeyleri denemeye açık olurlar ve oldukça romantiktirler. Sınırlarının olmayışı eşlerinin de açık görüşlü olması durumunda sorun olmaz. Başarısız bir cinsel hayat ise onları depresyona bile sokabilir. Genellikle çekici ve seksi kıyafetler giymeyi severler.

2. Aslan burcu ve Cinsellik

Burç kuşağının en tutkulu ikinci burcu ise Aslanlar. Her alanda olduğu gibi cinsellikte de farklı olanı severler. Örneğin mutfakta ya da yıldızların altında olmak onlar için çok daha çekicidir. Eğlenmeyi ve oyun oynamayı severler. Ancak Aslan burçlarının partnerlerinin istekleri ve arzuları konusunda net olması gerekir. Aslan burçları her zaman kendilerine odaklanma eğilimleri vardır.

 

4. Terazi burcu ve Cinsellik

Hayatının her anında eşitliği arayan Terazi burçları elbette cinsellikte de eşit duygular paylaşmayı isterler. İki tarafında aynı oranda mutlu ve tatmin olması onlar için çok önemlidir. Estetik kaygıları olmayan kaba insanlarla birlikte olamazlar. Her zaman sakin, kibar ve romantik insanlar dikkatlerini çeker. Ambiyans ise onlar için oldukça önemlidir.

5. Yay

En tutkulu beşinci burç olan Yay burçları için birlikteliğin öncesi oldukça önemlidir. Tutkuyu hissetmek isterler. Özgür ruhlu oldukları için farklı deneyimlere her zaman açıktırlar. Eğlenebilmek ise ilk koşullarıdır. Ancak zaman zaman bu konuda bencil davranıp, partnerlerinin düşüncelerini görmezden gelebilirler. Farklı deneyimlere açık oldukları için her farklı kişi de onlar için heyecan vericidir.

6. Koç

Tutkulu ve enerjik Koç burçlarını memnun etmek biraz zor olabilir. Kolayca sıkılabilirler ve bazı durumlarda patronluk taslamak isteyebilirler. Partnerleri kesinlikle eleştiriye açık olmalıdır çünkü Koç burcu düşündüğü her şeyi o an söylemek isteyecektir. Her ne kadar oldukça tutkulu olabilseler de bu duygu partnerleri için oldukça kısa olabilir.

7. Boğa

Boğa burçları cinsellikte de daldan dala atlamayı değil uzun süreli duygusal bir bağı tercih ederler. Detaylar oldukça önemlidir, sevmedikleri bir koku, hatta bazen ten rengi bile onları ilişkiden uzaklaştırabilir. Yine aynı şekilde küçük detaylarla oldukça tutkulu hale gelirler. Cinsellikten çok sevgi ve aşk konusunda istikrar gösterirler.

8. Balık

Balıklar cinsellikten çok sevgiye ve aşka önem verirler. Daha çok partnerleriyle aralarındaki duygusal bağı arttıracak ve güçlendirecek aktiviteler yapmayı severler. Bedensel tatminden çok ruhsal tatmin ararlar. Asla hakimiyetten yana değillerdir. Tutku ve ihtiras ile duygusallıklarını birleştirirler.