​2020 Yılında Resmi Tatiller Bir Ayı Geçiyor

​2020 Yılında Resmi Tatiller Bir Ayı Geçiyor

2020 yılında resmi tatiller çalışanları sevindirecek. Bu yılın resmi tatilleri, çalışanların izin sürelerini uzatmalarına ve uzun tatiller yapmalarına olanak sağlıyor.

Yapılan “Seyahat Planı Araştırması” gösteriyor ki yıl boyunca farklı zamanlarda alınan 5-6 günlük izinler alınarak resmi tatiller birleştirilince, çalışanlar toplamda 30 gün tatil yapma imkanına sahip olacaklar.

2020 senesinin ilk resmi tatili 1 Ocak Çarşamba günü olmuştu. Çalışanların büyük bir çoğunluğu yılın bu zamanlarında resmi tatilleri inceleyerek bu takvime göre izin seçeneklerini değerlendiriyor. Ayrıca erken tatil planlamaları, çalışanların hem daha uzun ve verimli tatil yapmasına hem de tatil maliyetlerini düşürmesine de olanak sağlıyor.

“2020 yılında resmi tatillerde bazen 1-2 gün izin alarak 4-5 günlük tatil planları yapmak mümkün olacak. Resmi tatillerle birleştirecek şekilde 9 gün izin yapan bir çalışan yıl boyunca toplamda 34 gün izin yapma imkanına sahip olacak.

Hazırladığımız tabloya göre yıl boyu ister 1-2 gün izin kullanarak resmi tatillerin bazılarından yararlanılabileceğini, istenilirse 11 gün izin kullanarak 39 güne kadar çıkan tatiller kullanılabileceğini görmek mümkün.

Seyahat planlamaları için önceden böyle veriler baz alınarak hareket edilmesi ve buna göre planlama yapılması, çalışanların izinleri ve resmi tatilleri daha verimli kullanmasına olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra da erken rezervasyon ve erken uçak bileti alınarak tatil maliyetleri ciddi oranda düşmüş oluyor.”

Bayramlarda 9-10 Gün Tatil Yapılabilecek

Bu yıl hem Ramazan hem de Kurban Bayramlarında çalışanların tatillerini uzatmaları ve bir haftayı aşan tatiller yapmaları mümkün oluyor.

2020 senesinde 24 Mayıs Pazar başlayan Ramazan Bayramı için;
Arife günü olan C.tesi yarım gün izin alarak, ardından bayramın bitişinden Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri de 3 gün izin alarak 9 günlük bir erken yaz tatili yapmak mümkün oluyor.

Erken rezervasyonlardan yararlanmak isteyenler 23 Mayıs Cumartesi için İstanbul-İzmir arası en avantajlı uçak biletlerini Herbilet.com’dan şimdilik 180 TL’den başlayan fiyatlarla, İstanbul- Antalya arası uçak biletlerini ise 115 TL’den başlayan fiyatlarla alabilirler.

31 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı ise tam bir yaz tatili fırsatı oluşturuyor.
30 Temmuz Perşembe günü Kurban Bayramı Arifesi yarım gün izin alanlar resmi tatille birlikte 5 gün izin yapabiliyorlar. Ayrıca Kurban Bayramı sonrasında da 4 gün izin alarak 10 günlük bir yaz tatili planlanabilir.

29 Ekim 4 Gün Tatil Yapılabilir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2020 senesinde perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü 1 günlük izin alınarak, yıl sonuna yakın 4 günlük bir alternatif tatil planı oluşturulabiliyor.

2020 yılında resmi tatiller çalışanları sevindirecek. Bu yılın resmi tatilleri, çalışanların izin sürelerini uzatmalarına ve uzun tatiller yapmalarına olanak sağlıyor.

2020 Resmi TatilleriResmi Tatil TarihleriAlınabilecek İzin GünüToplam Tatil Günü
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı23 Nisan, PerşembeCuma 1 gün izin4
Emek ve Dayanışma Günü01 Mayıs, Cuma3
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı19 Mayıs, SalıPazartesi 1 gün izin4
Ramazan Bayramı23 Mayıs C.tesi,
Ramazan Bayramı Arifesi Yarım Gün24 – 26 Mayıs,
Pazar – Salı günleri
C.tesi 0,5 gün izin

Çarşamba – Cuma
3 gün izin

9
Demokrasi ve Milli Birlik Günü15 Temmuz, ÇarşambaPerşembe – Cuma 2 gün izin5
Kurban Bayramı30 Temmuz Perşembe
Kurban Bayramı Arifesi
Yarım Gün

31 Temmuz – 3 Ağustos, Cuma – Pazartesi

Perşembe 0,5 gün izin

Salı – Cuma da izin alınır ise
toplam 4,5 gün izin

0,5 izne 5 gün

ya da

Salı – Cuma izin ekleyenler
10 gün

Zafer Bayramı30 Ağustos Pazar
Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Perşembe1 gün izin4

Çalışanlar resmi tatillerle birleştirerek 9 gün izin kullanırlar ise 2020 yılında 34 gün tatil yapabilecekler.

Kurban Bayramı’nda 2. Seçeneğe göre planlama yapanlar ise 11 gün izin kullanarak, toplamda 39 gün tatil yapabilecekler.

Çalışanlar resmi tatillerle birleştirerek 9 gün izin kullanırlar ise 2020 yılında 34 gün tatil yapabilecekler.

Kurban Bayramı’nda 2. Seçeneğe göre planlama yapanlar ise 11 gün izin kullanarak, toplamda 39 gün tatil yapabilecekler.